.

.

JAGODA KAMCZACKA "BLUE TREASURE" Lonicera caerulea var. Kamtschatica

Pojemnik: 2,5 l

16,00 zł
Ilość

JAGODA KAMCZACKA LONICERA CAERULEA VAR. KAMTSCHATICA


Odmiana Blue Treasure

Dorasta do 1,5 m wysokości i 1,5 m szerokości.

Owoce o eliptycznym kształcie, osiągające ok. 2,5-3 cm długości, bardzo soczyste, aromatyczne.

Odmiana średniopóźna, owoce dojrzewają od połowy czerwca do połowy lipca.

Średni plon z krzewu: 3,6 kg (max 4,5 kg). Średni plon z hektara: 11,8 t/ha (max 14,8 t/ha).


JAGODA KAMCZACKA STAJE SIĘ CORAZ BARDZIEJ POPULARNA NIE TYLKO ZE WZGLĘDU NA WALORY SMAKOWE, ALE ZWŁASZCZA ZE WZGLĘDU NA KORZYŚCI ZDROWOTNE. JEST ŹRÓDŁEM WIELU WITAMIN I MINERAŁÓW. CORAZ CZĘŚCIEJ ZNAJDUJE ZASTOSOWANIE JAKO ROŚLINA LECZNICZA. W LECZENIU WYKORZYSTUJE SIĘ ZARÓWNO OWOCE JAGODY, JAK RÓWNIEŻ LIŚCIE I KWIATY. 

BADANIA POKAZUJĄ, ŻE OWOC JAGODY KAMCZACKIEJ ZAWIERA MNÓSTWO ANTYOKSYDANTÓW. ANTYOKSYDANTY ZAPOBIEGAJĄ ROZWOJOWI WIELU CYWILIZACYJNYCH CHORÓB. JAGODA KAMCZACKA JEST NAZYWANA PRZEZ EKSPERTÓW JAGODĄ WIECZNEJ MŁODOŚCI, PONIEWAŻ ZAWIERA ZWIĄZKI PRZECIWDZIAŁAJĄCE STARZENIU SIĘ KOMÓREK. STAROŻYTNI AJNOWIE NAZYWALI JAGODĘ KAMCZACKĄ OWOCEM DŁUGIEGO ŻYCIA I DOBREGO WZROKU.

DOPIERO W LATACH 50-TYCH ROZPOCZĘTO UPRAWĘ JAGODY KAMCZACKIEJ W KANADZIE. POCZĄTKOWO JAGODY BYŁY GORZKIE, NIESMACZNE. DZISIAJ CORAZ CZĘŚCIEJ SŁYSZY SIĘ O UPRAWIE JAGODY KAMCZACKIEJ, A NOWE ODMIANY W SMAKU SĄ SŁODKIE, Z KWASKOWATYM POSMAKIEM, BEZ GORYCZKI.

JAGODA KAMCZACKA JEST ŁATWA W UPRAWIE, NIEWYMAGAJĄCA, ZUPEŁNIE ODPORNA NA MROZY, ZNOSI DO -45°C. JEST TOLERANCYJNA WOBEC ODCZYNU GLEBY, Z POWODZENIEM ROŚNIE NA GLEBACH O PH 5-8. OWOCE SĄ KOLORU FIOLETOWO-GRANATOWEGO O PODŁUŻNYM KSZTAŁCIE, WIĘKSZE LUB MNIEJSZE W ZALEŻNOŚCI OD ODMIANY. NAJLEPIEJ ROSNĄ I NAJBARDZIEJ OBFICIE OWOCUJĄ W MIEJSCACH SŁONECZNYCH. JAGODY KAMCZACKIE SĄ JEDNYMI Z NAJWCZEŚNIEJ DOJRZEWAJĄCYCH OWOCÓW, W POLSKICH WARUNKACH KLIMATYCZNYCH OWOCE NAJWCZEŚNIEJSZYCH ODMIAN DOJRZEWAJĄ JUŻ W MAJU.

  • Haskap: An Introduction to the Fruit, Its Health Benefits, and Marketing Possibilities. Kirsten Larson. Sunofi-Adventis Biotalent Challenge 2009.

  • www.haskapberries.com

  • www.in-vitro.pl

No customer reviews for the moment.

Krzewy Ozdobne i Owocowe

Alternatywne